shaniap2008 shaniap2008
  • 01-10-2020
  • Mathematics
contestada

Lainey bought a set of 20 markers $6 what is the cost of 1 marker

Respuesta :

soapie2023
soapie2023 soapie2023
  • 01-10-2020

Answer:

$0.30

Step-by-step explanation:

because 6/20 is 0.30

Answer Link

Otras preguntas

Trey owns x pairs of custom sneakers. He has 3 more pairs of regular sneakers than custom sneakers. Write an equation that represents the number of regular pair
Help what do I do I stated it!!
A technology company determined that an average of 3 phones were defective for every 200 phones it produced. At this rate, about how many phones were defective
Why did Texas attract so many settlers?
What is the best way to get the right amount of vitamins needed from proper growth and development? Take a multi-vitamin daily. Eat a variety of foods that are
The transfer of energy in fluids or gases is: Question 12 options: conduction convection radiation
Need help with 9-12 plzzzzz
A diagonal of a cube goes from one of rhe cube's top corners to the opposite corner of the base of the cube. Find the length of a diagonal D in a cube that has
Victor malaba has a net income of $1,240 per month if he spends $150 on food, $244 on a car payment, $300 on rent, and $50 on saving what percent of his net inc
What are the coordinates of the image of the point (2, –6) under a dilation with a center of (0, 0) and a scale factor of 1/2. A. (0, 0) B. (1, –3) C. (2, –6) D