Seudónimo Seudónimo
  • 01-10-2020
  • Mathematics
contestada

please help with this, thank you!

please help with this thank you class=

Respuesta :

andrewthorndara214 andrewthorndara214
  • 01-10-2020
A and in total for a is 7.00 dollars
Answer Link
BigDave237
BigDave237 BigDave237
  • 01-10-2020

Answer:

a) that would cost 7.00 pounds

b) two packages of the 2kg and one package of 1kg, and that would cost 6.70 pounds

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

If you are writing a persuasive essay in favor of banning vending machines in schools, which is a counterargument you might anticipate?
which city was located nearest the nile river delta
Which two numbers have a difference of 5 and a product of 3.36???
which city was located nearest the nile river delta
If you are writing a persuasive essay in favor of banning vending machines in schools, which is a counterargument you might anticipate?
what other areas beside egypt did the new kingdom pharoahs conquer
what other areas beside egypt did the new kingdom pharoahs conquer
write words to match the expression. 24- ( 6+3)
If you are writing a persuasive essay in favor of banning vending machines in schools, which is a counterargument you might anticipate?
what other areas beside egypt did the new kingdom pharoahs conquer