demetrathornton demetrathornton
  • 04-09-2020
  • Mathematics
contestada

Jada went to the store and some oranges. She bought 4.2 lbs of oranges and paid $7.35 for her oranges. What was the price per pound of Emily’s oranges?

Respuesta :

shalayanicole shalayanicole
  • 04-09-2020
They are going to be $7.35 I think ion really know I just need points
Answer Link

Otras preguntas

on 3 and 4, please answer this two question
mention two advantages of the extensive network of endoplasmic reticulum ​
What constitutional issue arose when Truman ordered troops to Korea?
Can Word Processing (WP) programs be used for DTP? Explain your answer
Which explanation best describes the Cold War? * 2 point O It was an indirect conflict between the Soviet Union and the US over global influence It was a direct
x3 – 2x² + 4x-8= Factoring
A neutral atom of helium has 2 protons and blank electrons
A 2,300-kg truck is traveling down a highway at 32 m/s. What is the kinetic energy of the truck? A. 1,200 J B. 37,000 J C. 1,200,000 J D. 37 J
i drive a Ford Escape that can hold 13 gallons of gas. If I can drive 145.2 miles on 6 gallons of gas, how far can I drive on a full tank of gas? *
The shepherd king who conquered the philistines