avarod5
avarod5 avarod5
  • 04-09-2020
  • Mathematics
contestada

PLEASE HELP ASAP! Both problems. 7th grade math unit rates

PLEASE HELP ASAP Both problems 7th grade math unit rates class=

Respuesta :

jiya111111 jiya111111
  • 04-09-2020
A- $50 per hour
B- 27.5 miles per gallon
Answer Link

Otras preguntas

The formula a = 118e^0.024t models the population of a particular city, in thousands, t years after 1998. when will the population of the city reach 140 thousan
What is comparable between the sirens song and the lotus plant
Determine the 4th term in the geometric sequence whose first term is -2 and whose common ratio is -5
Suppose Sn is defined as 2 + 22 + 23 + . . . + 2n . What is the next step in your proof of Sn = 2(2n - 1), after you verify that Sn is valid for n = 1?  A. Show
Find two positive numbers such that their product is 192 and their sum is a minimum pre-calc
Which term refers to the rate at which the velocity of a moving object changes? A.acceleration B.displacement C.res
Which of the following is considered the MOST expensive form of books?
the arc length is 15.5 inches, the theta to the nearest hundredth of a radian is?
6. (05.05 LC) A company rents gym equipment for a fixed amount plus a fee based on the number of days for which the equipment is rented. The table below shows
What was the main reason for the popularity of The Canterbury Tales in medieval England? The work was a retelling of an extremely popular oral tale. It was writ