cookieswirlGR
cookieswirlGR cookieswirlGR
  • 03-09-2020
  • Mathematics
contestada

I NEED HELP PLEASE WITH PART 2, THANKS!

I NEED HELP PLEASE WITH PART 2 THANKS class=

Respuesta :

Wolfyy
Wolfyy Wolfyy
  • 03-09-2020

Steps to solve:

-6w - 8 + 15w = 2w - 8 + 7w

~Combine like terms

9w - 8 = 9w - 8

~Add 8 to both sides

9w = 9w

~Divide 9 to both sides

0 = 0

All real numbers are solutions.

Set builder notation: {x | R}

Best of Luck!

Answer Link

Otras preguntas

A 6-pound bag of chocolate candies costs $14.04. What is the unit price?
I need this number in standard form??
find the mean proportion to 1 / 16 , 9 /36
Help! Help! Anyone! Please!
The diagram shows how plants and animals exchange gases. What type of gas is represented by Gas X? What type of gas is represented by Gas Y?
The corporate team-building event will cost $12 if it has 3 attendees. If there are 4attendees, how much will the corporate team-building event cost?​
what does point-slope form look like?
Hello, i am Roberto. My dad likes the Mercat de Sant Josep de la Boqueria . Today my dad eats at 12 pm in the Mercat de Sant Josep de la Boqueria . I eat with m
I need this number in standard form??
La respuesta correcta