JahCwp063 JahCwp063
  • 02-09-2016
  • Mathematics
contestada

shakira pay $33 for 22 pounds of peanuts at the price per pound is the same how much will she could have to pay another to buy 15 pounds of peanuts

Respuesta :

MaMariah
MaMariah MaMariah
  • 02-09-2016
$33/22=$1.5 per pound $1.50 x 15 pounds = $22.50
Answer Link

Otras preguntas

A car traveling south is 200 kilometers from its starting point after 2 hours. What is the average velocity of the car? A. 100 kilometers/hour south OB. 200 ki
Which if the following r-values represents the strongest correlation? A. 0.35 B. 0.45 C. 0.25 D. 0.55
(2x4 +7) + (5x4 - 4) simpfly
help please i need to turn this in
My house has only one post
Marking as brainliest last attempt whos good at paragraphs if so it’s about the topic bullying add my insta for the pictures
Jayne Stopped to get gas before going on a road trip the tank already had 4 gallons of gas in it which equation relates the total amount of gasoline in the tank
Find the area please
please can anyone pls help me ​
What factors can limit growth? competition amount of sunlight or water r-selected species geographic borders