boegrimmer
boegrimmer boegrimmer
  • 03-06-2020
  • Mathematics
contestada

please help meee it has time limit​

please help meee it has time limit class=

Respuesta :

karahwli
karahwli karahwli
  • 03-06-2020

Answer:

It is boxes of cereal and bags of pretzels.

Step-by-step explanation:

Boxes of cereal costs $3.95 per box and pretzels cost $3.59 per bag. This is because 15.8÷4= $3.95 and 10.77÷3= $3.59

Answer Link

Otras preguntas

Express the perimeter of the triangle as a polynomial. 8x+2 5x-4 9x+3
Susan ........ (Run) to school because she was late.
Which is the best description of the events of A Midsummer Night's Dream? A. logical and tragic B. serious and historically accurate C. comical and fantasy-l
In terms of weather, what kind of boundary does the line labeled X represent? A. occluded front B. stationary front C. cold front D. warm front
A student government organization is selling Christmas trees as a fundraiser. On Friday, they sold 5 noble fir trees and 3 douglas fir trees for a total of $420
Do all your pet's offspring look the same? If no, then explain why they look different.
What is the additive inverse of -4a
What is the diameter of a circle whose circumference measures 86 26/35? Use pi= 22/7
how many cups of water should be mixed with 1/4 cup of vinegar to make the cleaning solution?
what might be learned from an incorrect hypothesis