alanapbonilla
alanapbonilla alanapbonilla
  • 02-06-2020
  • Mathematics
contestada

Dan bought four candy bars for a total $24.96. How much did each candy bar cost? Thank you

Respuesta :

4804167154
4804167154 4804167154
  • 02-06-2020

Answer:

Each one is $6.24

Step-by-step explanation:

You have to divide 24.96 by 4

Answer Link

Otras preguntas

Exercising below your target heart rate zone well A.) decrease your water intake B.) decrease effectiveness of your workout C.) decrease your lung capacity D.)
If you wanted to learn more about the universe, what would you study
2 1/2 serves 4. how many to serve 10
While listening styles differ, everyone can use the same listening strategies to become more effective listeners. True or False?
Half of your baseball card collection got wet and was ruined. You bought 11 cards to replace some that were lost. How many did you begin with if you have 24?
during the period of the crusades warfare between Christians an Muslims lasted nearly?
How did the geography of the Arabian Peninsula affect its religious and cultural diversity?
Find x and y if angle one is 2x+10 and angle two is 4y-30
How could you ensure that all the spectroscopes created the same calibration line and equation? What would you need to be sure it was always the same? What coul
What organelle carries a high concentration of digestive enzymes