1217ainaraasanchezbt 1217ainaraasanchezbt
  • 01-06-2020
  • Mathematics
contestada

A pack of 6 waters costs $5.10. How much does 1 water cost?

Respuesta :

TheAnimeGirl
TheAnimeGirl TheAnimeGirl
  • 01-06-2020

So each bottle of water costs $0.85

look at the attached picture

Hope it will help you..

Ver imagen TheAnimeGirl
Answer Link
billybobbybrown87 billybobbybrown87
  • 01-06-2020

Answer:

85 cents

Step-by-step explanation:

divide 5.10 by 6

Answer Link

Otras preguntas

let f(x)=2x-3 and g(x)= -x^2-1 find ( g o f) (x)
If f(x) is 4x-3 what is (f^-1of) (10)
which foods earthworms can digest?
write an equation that is perpendicular to the line y = 2x + 13?
can u tell me how to solve this promblem 4/7 plus 3/7
If f(x) is 4x-3 what is (f^-1of) (10)
2-3 facts about Warsaw Pact
lara has a tin of peanuts cashews and pecans she will pick a second nut without looking. how many outcomes are there for her two picks?
which of the following expressions does not equal: the sixth root of 81x^4y^8 a. (3xy^2)^2/3 b. (3x)^2/3y^4/3 c. (3x^2y^4)^1/3 d. cube root of 9x^2y^4
An object with mass 60 kg moved in outer space. When it was at location < 13, -19, -3 > its speed was 3.5 m/s. A single constant force < 220, 320, -120