kimberlylabadie
kimberlylabadie kimberlylabadie
  • 05-05-2020
  • Mathematics
contestada

FIND THE UNIT RATE:

A 40 lb. bag of potatoes cost $24

Respuesta :

rojasadan366
rojasadan366 rojasadan366
  • 05-05-2020
Wdym by unit rate? I’m guessing u divide 40lb by $24
Answer Link

Otras preguntas

four less than twice a number
Producers of vital registration​
what did John Muir fought for?
plz help quick Find the area of the circle. Use 3.14 for n. Do not round your answer. Hint: A = hr2 Area = [?] inches 6 inches Enter the number that belongs in
PLEASE HELP!! Find the slant height of the come
Fill in the blank to say how the following people feel, using a logical expression with avoir. Use a different expression each time.
find a factor of 5, 15 and 25​
Please help me with my work
What factor contributed most to Florida’s admission to the union as a slave state
How to solve using quadratic equations 4x^2+7x-20=0