vyjahdavis07 vyjahdavis07
  • 04-05-2020
  • Mathematics
contestada

If it costs $4.77 for 9 oranges how much would it cost for 1?

Respuesta :

lesliemerten2005 lesliemerten2005
  • 04-05-2020

Answer:

1.89

Step-by-step explanation:

Answer Link
nemo4547
nemo4547 nemo4547
  • 04-05-2020

Answer:

.53 cents

Step-by-step explanation:

4.77/9 = .53

unit rate

Answer Link

Otras preguntas

Describe how the coming of World War II ended the Great Depression. What region of the nation benefited most spectacularly?
Angela can swim 1,700 meters in 40 minutes. What is Angela's unit rate
What is 28.09 to the nearest tenths
How do you write 8.59 in word form
Use the diagram above to determine which group of side lengths would form a right triangle. 20, 21, 29 12, 35
write three ratios that are equivalent to the one given 18 rights handed student for every 4 left handed students
How to simplify square root of 210?
what is 6/7 - 2/5 please help
what is the outlet of a river called
What is determined by motion and the spacing of particles?