answerneeder345
answerneeder345 answerneeder345
  • 01-05-2020
  • Mathematics
contestada

Buying 15 boxes of cereal for 43.35. What is the cost for one box

Respuesta :

faithmswartz
faithmswartz faithmswartz
  • 01-05-2020

Answer:

30

Step-by-step explanation:

Answer Link
ellagraceg70 ellagraceg70
  • 01-05-2020

Answer:$2.89

Step-by-step explanation:

43.35 divided by 15

Answer Link

Otras preguntas

What charge would you expect from a Group 13 atom when it becomes an ion?
the radius of a circle is 9 inches. What is the area ? Give the exact answer in simplest form
find the outputs.. please help
ABC Company purchases a material amount of products from another entity whose operating policies can be controlled by ABC Company’s management, but it does not
An architect diagrams two sidewalks to go between the pool, grass, and seating areas as shown below
** This is Directions: Find each missing measure. 1. 15 26° х
Pls help me this this work :)
Magnesium hydroxide [Mg(OH)2] is an ingredient in some antacids. How many grams of Mg(OH)2 are needed to neutralize the acid in 158 mL of 0.106 M HCl(aq)? It mi
Porque el poeta en el poema "Otoño " le parece inusual que el otoño llegue más tarde? A- Es una época del año con mucho viento B-Rs el momento de quedarse afuer
A gas mixture being used to simulate the atmosphere of another planet consists of 320 mg of methane, 175 mg of argon, and 225 mg of nitrogen. Th e partial press