ayannasmith12 ayannasmith12
  • 04-04-2020
  • Mathematics
contestada

261 candy bars cost $87.

Respuesta :

eukalim
eukalim eukalim
  • 04-04-2020
A candy bar costs 0.33 cents rounded off to 2 decimal places. 261 was put in front of 87 to trick you.
Answer Link
laney3439
laney3439 laney3439
  • 04-04-2020
each candy bar costs about $0.33 because you divide the amount paid for the candy bars by number of candy bars
Answer Link

Otras preguntas

Why colonists feel the Articles of Confederation were necessary even though the Declaration of Independence was already written? r
What are three historical events or aspects that influenced the hispitality and torism industry
what is the solution to 4|0.5x – 2.5| = 0?
True or false Getting adequate sleep is an important part of physical health.
{(51+3)-3^2}divided by 9 times 2
What is the oxidation state of each element in the species Mn(ClO4)3
What is the value of x? A right angle is shown divided into two parts. The measure of one part of the right angle is 60 degrees. The measure of the other part i
Give 5 examples of circular motion and the source of the centripetal force that keeps them in motion.
Which statement about nonfiction writing is accurate? A. Nonfiction writers base their characters on real people. B. Nonfiction writers have to follow a clear
Bunyan learned his writing style at Oxford university? True or false