swasberg4399 swasberg4399
  • 03-04-2020
  • Mathematics
contestada

Ryan bought 43 pounds of
apples for $0.75 per pound. How
much did he pay for the apples?​

Respuesta :

nathanbradshaw2004
nathanbradshaw2004 nathanbradshaw2004
  • 03-04-2020

Answer:32.25$

Step-by-step explanation:

0.75x43=32.25

Answer Link
mowreychris0
mowreychris0 mowreychris0
  • 03-04-2020

Answer:32.25

Step-by-step explanation:

For every pound there is $.75, so you just multiply them

Answer Link

Otras preguntas

answer choice The form of "you" that you use for one person that you do not know very well is "usted."?? True False
why did thomas jefferson oppose hamilton’s national bank
which statement best describes a commission system? a legislative body hires a leader to oversee city departments. an elected leader and an elected legislative
In 1928, Joseph Stalin introduced the first Five Year Plan in the Soviet Union. Under the Five Year Plans, the government set specific goals for industrial and
When did the partisan press era take place?
solve the system of equations using substitution. 3 multiplied by y equals negative the quantity 1 divided by 2 end of quantity multiplied by x plus 2. y equals
–9(2x – 5) without parentheses.
why did thomas jefferson oppose hamilton’s national bank
¿Cuántos ojos y dientes tiene un cíclope?
which synonym for necessary most strongly suggests a life-saving need? a: forced b: obligated c: required d: vital