desherylhill desherylhill
  • 03-03-2020
  • Mathematics
contestada

Find the unit price of 12 ounce package

Respuesta :

alexandrias1214 alexandrias1214
  • 03-03-2020

Answer:

Step-by-step explanation:

To find unit price you have to have a price to divide the unit by thats not included in the information for the package.

Answer Link
hunterbonter87
hunterbonter87 hunterbonter87
  • 03-03-2020

Answer:

16

Step-by-step explanation:

166msksodudududidiejdjjdjdidid

Answer Link

Otras preguntas

What is 574 in expanded form
What military strategy defeated cornwallis at yorktown?
What is adaptation in animals and plants
mike constructed a closed box that measures 2.5 feet long by 3 feet wide by 1.5 feet high. what is the total area of the material mike needs to construct the bo
Three individuals form a partnership and agree too divide the profits equally. X invest -9,000 , Y invest 7,000, Z invest 4,000. How much less does X receive if
What is 0.75 as a fraction in simplist form
true or false a trapezoid is a polygon, so all polygons are trapezoid. explain.
25% of what nember is 19
What is 574 in expanded form
What is the 50th term of the arithmetic sequence 4, 10, 16, 22, … ? Can someone explain this one?