becca36181 becca36181
  • 02-12-2019
  • Mathematics
contestada

if 11 oranges cost $2.35, what is the cost of 18

Respuesta :

Yang100
Yang100 Yang100
  • 02-12-2019

Answer:

$3.8

Step-by-step explanation:

2.35/11=0.2136

0.2136*18=3.8448

Answer Link

Otras preguntas

As of 2013, the world’s total population was about _____.
why √2+√1/2= 3/2√2 ???
How does the imperidisim during the Age of Exploration compare to the imperialism during the Industrial Revolution?
Which is true about metals used for jewelry, such as platinum and gold? A. They have low flammability. B. They have low reactivity. C. They have high flammab
In the context of the​ firm's supply​ curve, as the firm produces more of a​ good, the cost of producing each additional unit ▼ increases stays the same decreas
PLEASE HELP!!!!!!!!! SOS!!!! Please and Thank You!! XD A cubic meter (m³) is_____________ a cubic centimeter (cm³). A. Smaller than B. Equal to C. Different fro
I’m confused on this one
I need help on this question plz
Which figures appear to be congruent polygons?4 and 51 and 82 and 73 and 6
BRAINLIEST GIVEN!!GEOMETRY !! FIND THE AREA OF A REGULAR POLYGON!! EXPLAIN PLEASE , BOGUS ANSWERS REPORTED.