daisy4097
daisy4097
02-11-2019
Mathematics
contestada
can someone please help me with this
Respuesta :
xeuiji
xeuiji
02-11-2019
He had 24 pounds of flour in his supply
Answer Link
taychev04
taychev04
02-11-2019
Answer:
24 pounds.
Step-by-step explanation:
7/8 21/x cross multiply and then divide
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 81+ )
Otras preguntas
Name three of the goals for Texas that President Lamar announced at his inauguration. (OC1)
Mr. White refuses to help his wife open the door because he is.....
List at least two conductors and two insulators you use or see being used every day. How do they work?
Priya bought these items at the grocery store. Find each unit price. 3 pounds of peanuts for $7.50. How much is the cost per pound?
can someone pls help with this asap!!1 and explain how u got JK
What is the equation of this line? y= -1/2x y= 1/2x y=2x y=-2x
Two times a number added to four is at least thirty
brainliest the first to interact
Car A travels at 35 miles per hour and Car B travels at a greater speed of x miles per hour. Choose the expression that represents how many miles farther Car B
a wrinkle in time: part A WHAT THEME IS DEVELOPED IN CHAPTER 11.