brie23460
brie23460 brie23460
  • 02-10-2019
  • Mathematics
contestada

Ribbon is sold at 3 yards for $6.33. Jackie bought 24 yards of ribbon for a project. How much did she pay?

Respuesta :

montanaherrera1984 montanaherrera1984
  • 02-10-2019

151.92

selling the twenty four yards at six dollars and thirty three cents 24 x 6.33 =

Answer Link

Otras preguntas

What is a shared characteristic of politics in Uruguay and Paraguay?
QUESTION 9 Resumes are the best source for determining an applicant's prior work performance. True False
Lava flows shaped the basins that formed the Great Lakes. A. True B. False
What are two reasons East Germans decided to flee and seek safety in West Germany?
Protein synthesis occurs in the a. cell body b. axon c. dendrites d. axon terminal
Which angle in AABC has the largest measure?
What does the word punctilious mean
A world map is shown with indicators located the map. The following locations are labeled and shown with a red indicator: American Samoa, Baker Island, Guam, H
What’s equivalent to 1/7-3(3/7n-2/7) combine like terms
There is a lot of volcanic activity in Southeast Asia because much of the area lies on __________. A. Fire Island B. Pinatubo Island C. the Ring of Fire D. the