erinchewning38 erinchewning38
  • 02-10-2019
  • Mathematics
contestada

At the school cafeteria you could get three slices of pizza for $5.94 at this rate how much would seven slices cost in dollars and cents

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 02-10-2019

5.94/3 = 1.98

1.98 * 7 = 13.86

It could cost $13.86 for seven slices of pizza.

Answer Link
sofietyeweirdo
sofietyeweirdo sofietyeweirdo
  • 02-10-2019

Answer:

$1.98

Step-by-step explanation:

divide 3/ 5.94

Answer Link

Otras preguntas

Question 10-12 geometry
Need help wit my essay plz
Which of the labled points (a-d) represent a population with the same skin color as the point circled in red?
Suppose that Bangladesh, India, Pakistan, and Nepal are economically interdependent. The following table shows the exports and imports of each country, with all
In matrix T, what is the value of element t13?
When evaluating a source, what questions should you ask about the publisher?
What is the expression for the calculation double the product of 8 and 3
I neeeeed help please
Which part of a plant works as it’s nostrils
During asexual reproduction yeast cells can produce _____