gemel70 gemel70
  • 02-10-2019
  • Mathematics
contestada

Cedric bought 12 pens for $1.44 what’s the unit rate

Respuesta :

FrozenWatermelon
FrozenWatermelon FrozenWatermelon
  • 02-10-2019

Answer: $0.12 per pen

Step-by-step explanation: 1.44 divided by 12

Answer Link
Jewelruby1012
Jewelruby1012 Jewelruby1012
  • 02-10-2019

Answer:

Step-by-step explanation:

Hope this is enough and I’m really sure about this I just learned unit rates yesterday

Answer Link

Otras preguntas

Can someone help fast please thanks :)))
how do you simplify the expression 3 root 7 over -1- root 27? please explain with details. does multiplying by conjugates work in this problem where the radical
Which member of the genus Homo made tools using percussion technique? Select one: a. Homo neanderthalensis b. Homo habilis c. Homo erectus d. Homo sapiens
What is the measurement of theta in degrees?
Please help. I need an explanation with the answer in the pictures is the question.
Can someone please help me I would appreciate it please
Car A travels 115 miles on 5 gallons of gas. Car B travels 126 miles on 6 gallons of gas. Which car gets the better gas mileage? -PLEASEEE HELP!-
Marcus randomly draws tokens from a bag containing 10 blue tokens, 8 green tokens, and 12 red tokens. The first draw is a green token. What is the probability o
What is that product of 2x + y and 5x -y + 3
How ls the Democratic Party similar in beliefs to the Federalists?