citysgirl citysgirl
  • 01-10-2019
  • Mathematics
contestada

Apples cost $3.45 per pound find the cost of 2.6 pounds of apples Solve this problem With multiplication​

Respuesta :

cheesyplaysmine
cheesyplaysmine cheesyplaysmine
  • 01-10-2019

Answer:

8.97

Step-by-step explanation:

3.45(2.6) = $8.97

Hope this helps you! :)

Answer Link

Otras preguntas

Choose ALL the answers that apply. Invasive species: A) Can increase competition B) Help prevent extinction C) Reduce disease in a population D) Are not native
What are some literary elements Stutler uses in “Young Lions, Young Ladies” that make this a descriptive essay?Question 9 options:a) Sensory details, interestin
​What two investments are at opposite ends of the risk spectrum? a. ​CDs and EE savings bonds b. ​Savings bonds and Treasury notes c. ​Treasury notes and f
Which of the following is a way to get more sleep?
In 5–10 sentences, describe how computer networks work.
How often dose a person dtink when s/he is in the first stage of alcoholism
on the map which letter identifies the Grand Canal​
Sweet tea has two orange picks for every green pig if six of the pics are green how many pics are orange
Which of the following is needed to apply for a checking account A. Report card B. Social security number C. Birth certificate D. Copy of drivers license
During which year does one of the projections show the human population reaching carrying capacity? A. 2045 B. 2020 C. 1960 D. 2080