ariannakruppe ariannakruppe
  • 04-06-2019
  • Mathematics
contestada

How do I Solve This? Please help me!!

How do I Solve This Please help me class=

Respuesta :

dcrim1972
dcrim1972 dcrim1972
  • 04-06-2019

Answer:

$199.99 multiply by .20 = 39.998

$199.99 minus $39.99 or $40

the sale price of the four wheeler is $159.99

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Irene bought 3 yards of fabric and a spool of thread for 28.10. If the spool of thread cost 1.25 how much did the fabric fost per yard
11. The inhabitants of Easter Island overused their resources, and they moved onto house boats in the Pacific Ocean. they adapted to using more aquatic resource
In what material did robert hooke said he saw in cells
Which element is used in light bulbs as a fire?
You are preparing an investigative report on the california gold rush. what might be a primary source document for your research?
Which of these is the best example of an "I" message? A. When are you going to stop drinking? B. I feel frustrated when you tease me about not drinking.
HELP PLEASE!!!!!!!!!!
What kind of religion did the ancient egyptians practice?
Push is a force but is pull a force?
What is the purpose of a voltage source? A. It removes insulators in a circuit so electrical charges flow freely. B. It increases the potential energy of electr