thayley thayley
  • 03-05-2019
  • Mathematics
contestada

Pedro bought four packs of pencils for $19.96 how much did each pack cost

Respuesta :

zee5999 zee5999
  • 03-05-2019

Each pack would cost $4.99

Answer Link

Otras preguntas

Jose traveled 315 miles in 7 hours. Based on this rate, how many miles did Jose travel in one hour?
Which characteristic of minerals may be described using words such as "bladed," "fibrous," "platy," or "dendritic"?   A. Lattice framework  B. Crystal habit  C.
What is referred to as the genetic code
What does proportion mean?
which function is f(x) equal to f^-1(x)? a. f(x)=x+6/x-6 b. f(x)= x+2/x-2 c. f(x) x+1/x-1 d. f(x) x+5/x-5
How was life similar and different for knights and peasants ?
what are solutions to this equation, x^2 + 3x -4 >0
10 points! Which term refers to retaining a false opinion about someone despite knowing facts about the person that are contrary to the opinion? A) bias B) disc
2. Trey measured the mass of some pebbles What is the combined mass of the pebbles that are 4 1/2 grams or more?
At which age is it dangerous to drink alcohol? A.after the teens B.during the teens C.any age D.before the teens