gabrielliudodo gabrielliudodo
  • 03-04-2019
  • Mathematics
contestada

Finnegan shot 2 rolls of film film with 36 exposures on each roll. It costs $39.60 to develope all the pictures. How much did it cost for each person.

Respuesta :

karinaperea20 karinaperea20
  • 03-04-2019

Answer:

$0.55

Step-by-step explanation:

2x36= 72

39.60/ 72

Answer Link

Otras preguntas

An injury to the spinal cord in which section of vertebrae could cause tetraplegia?
find the area of quadrilateral ABCD
How do you maintain good relation with your friends write in a sentence? ​
In Japan, there is something called Anime, It's a form of animation in Japan and is one of the most popular types of tv since what year?
When should you use a colon between a direct quote and its introductory text? (a) when the direct quote is very short (b) when the word "that" connects the intr
please help!!!find the measure of the largest interior angle of this polygon ​
Instructions: Determine whether the following polygons are similar. If yes, type in the similarity statement and scale factor. If no, type 'None' in the blanks.
What is the correct pronunciation of interesting, obviously it is spelled in-ter-es-ting but people say it is in-tru-sting instead? so which is correct?
Solve the equation for all values of x. -x(x – 8)(x² + 25) = 0 From deltamath.com
I need help ASAP!!Please make sure u sure the answer is correct.