alemorachis49 alemorachis49
  • 04-02-2019
  • Mathematics
contestada

Haley buys 9 pounds of apples for $3. How many pounds of apples can she buy for $1?

Respuesta :

asdf334asdf334 asdf334asdf334
  • 04-02-2019

Answer:

3 pounds

Step-by-step explanation:

divide by 3 you get 3 pounds

Answer Link

Otras preguntas

Which would evaporate faster, 1-bromobutane or 1-chlorobutane?
Why is it important to take Cornell notes?
could 10.6 cm and 5.6 and 4.0 cm be the side length of a triangle
Fill in the blank with the correct conjugation of the verb in parentheses. Tu ____ (vivir) en California. A. Vivo B. Vives C. Vive D. Viven
How do you do this? I don't understand how to do this.
Which of the following cities has the largest population? Question 11 options: Santiago, Chile Brasilia, Brazil São Paulo, Brazil Lima, Peru
Completar Following the pattern, write out the missing numbers in Spanish. 1. 50, 150, 250 ... 1.050 2. 5.000, 20.000, 35.000 ... 95.000 3. 100.000, 200.000, 30
If the concentration of hydrogen ions (H+) outside the thylakoids were equal to the concentration of H+ inside the thylakoids, how would it affect the chloropla
How can loss of biodiversity affect human health?
How many grams of NaOH are produced from 1.20 x 10^2 of Na2O