yinglinzhu yinglinzhu
  • 03-01-2019
  • Mathematics
contestada

Which is the better buy?
12 bars of soap for $10.00 or 5 bars of soap for $4.00

Respuesta :

mikewithhayde
mikewithhayde mikewithhayde
  • 03-01-2019

Answer:

12 bars of soap for $10.00, but actullay the are both the same. if u buy 5 bars of soap for $4.00 then the next time u buy 7 bars of soap, your are still using the same amount of money.

Step-by-step explanation:


Answer Link

Otras preguntas

Write an essay on a player in the Hall of Fame. Describe why they were inducted, their contribution to the game, the position and team they played for, and name
How many sonnets did shakespeare write in his lifetime?.
whats the slope between (-2, -19) and (-12, 11)
solve for linear inequality of x - 1 ≥ 4 + x​
write a perfect sentence and paragraph asp​
Hello I’m in algebra and I need help on questions I’ll give brainlist ASAP!
A speeding train slams on the brakes when it sees a car is on the tracks in front of it. It takes the train 25 seconds for it to go from an initial speed of 75
La mujer de la casa de enfrente de la chica en la ventana.
2+2 equals what. please answer.
She concluded that each serving weighs One-sixth of a kilogram. What is Neuma’s error?