monae40
monae40
02-10-2018
Mathematics
contestada
Need help ASAP with number 5
Respuesta :
Alaris
Alaris
02-10-2018
Costs would be nine dollars for the lemons and four dollars for the sugar ($-13.00). You end up losing only fifty cents throughout, so you would have had to sell (.5×25=12.50) 25 cups to pay for all but fifty cents.
Answer is 25 cups
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 86+ )
Otras preguntas
Jim wishes to buy 3 gifts that cost 15 dollars, 9 dollars, and 12 dollars. he has 1/4 of the money he needs, how much more money must he earn in order to buy th
What do Windrider's actions toward the soldiers who are forcing him to leave camp show about him? A. He respects authority. B. He resents the soldiers.
A technology company only hires applicants who are under the age of 30. This company could face possible __________ consequences. A. academic B. gender C. le
In two or more complete sentences, compare the number of x-intercepts in the graph of f(t) = t2 to the number of x-intercepts in the graph of g(t) = (t +3)2. Be
If 5.7 grams of gold has 3 cubic centimeters than whats the density of gold in g/cm3
In the black cat what point of view does edgar allen poe use?
Identify the principle acknowledged by the Supreme Court case Marbury v. Madison.
Why do waves with frequencies higher than visible light hurt while those with lower frequencies do not affect us?
What can always be seen in the styles gallery??
What event triggered the alliance system which led to the first world war?