zculwellpb8sqm
zculwellpb8sqm zculwellpb8sqm
  • 02-07-2018
  • Mathematics
contestada

At a hardware store, each wooden plank costs $3.57. How much do 12 planks cost?

Respuesta :

bayleecase2002
bayleecase2002 bayleecase2002
  • 02-07-2018
The answer would be $42.84

Because $3.57 · 12 = $42.84
Answer Link

Otras preguntas

Please help me i would really appreciate it, I really dont want to fail the assignment!!!
Given line AC is tangent to circle O. If m(arc BY)= 44, enter the m∠YAC. (The figure is not drawn to scale.)
Select the correct answer from each drop-down menu. cholera is a bacterial infection of the small intestine. vaccination provides protection against cholera. th
an american summer love and death In Chapter 5, how do Peter Nikeas' experiences reveal a potential for loss of hope for Chicago/ its people? How and why does P
write and solve a proportion to complete the statement. Round to the nearest hundredth if necessary. 1. 6km ≈ ?mi 2. 2.5 L≈ ?gal 3. 90lb ≈ ?kg pls help
(MARKING BRAINLIEST TO FIRST CORRECT ANSWER!) Which statement below is true? A. All squares are rectangles because both are quadrilaterals, have 90 degree angl
Importance of plains
The formula for the surface area of a sphere that has a radius 7 is shown in the box below. SA = 4tr-2 A sphere and one of its dimensions are shown in the diagr
what should you consider when choosing a type of activity
Can anyone solve? Thank you