zculwellpb8sqm
zculwellpb8sqm zculwellpb8sqm
  • 02-07-2018
  • Mathematics
contestada

If each iTunes song costs $0.99 and Wade bought 24 songs, how much was the total cost?

Respuesta :

bayleecase2002
bayleecase2002 bayleecase2002
  • 02-07-2018
The answer should be $23.76

Hope this helps!
Answer Link
ktenesaca0
ktenesaca0 ktenesaca0
  • 02-07-2018
the total you are going to get it going to be $23.76
Answer Link

Otras preguntas

Bjorn's wife walks into the family room while he is watching the tv and begins to tell him what she found out at the pta meeting. bjorn turns off the tv and dir
Can someone help me please (:
According to george herbert mead, in the play stage children learn how to perform a role they don't yet occupy. mead referred to this process as
A cheetah that is running 90 feet per second is 120 feet behind an antelope that is running 60 feet per second. How long will it take the cheetah to catch up to
How did the location of constantinople, the capital of byzantine, help the empire's expansion?
What is the next number in the series 7, 11, 19, 35?
please help me!!!!!!!!!!
Occurs when a melt is produced when the minerals with the lowest melting temperature melt, while the other minerals remain solid.
The length of a rectangle is 6 in longer than its width. if the perimeter of the rectangle is 36 in , find its area.
This is what I have so far but can someone help me finish the rest.