Seudónimo Seudónimo
  • 01-03-2016
  • Mathematics
contestada

if 5 apples cost 345 pounds how much do 9 apples cost?

Respuesta :

Yayo5
Yayo5 Yayo5
  • 01-03-2016
345 ÷ 5 = 69 "pounds" for 1 apple.

69 × 4 = 276 4 apples.

345 + 276 = 9 apples for 621 pounds.
Answer Link

Otras preguntas

This nation was forced to take blame for starting WWI. A. Germany B. Spain C. France
P=2L+2w P=2x__ft+2x__ft P=__ft+__ft P=__feet SQUARE=1 square foot
In act 4 of romeo and Juliet, what is friar Lawrence's advice to Juliet concerning her parents wishes that she marry's Paris?
A computer company uses the function f(h) = 50h + 75 to calculate the total repair bill, f(h), for h number of hours worked. Find h if f(h) = $275.
What is the equation of a line that passes through (4, 3) and has a slope of 2?
The initial degradation of plants by microarthropods, bacteria, and fungi occurs in the __________ soil horizon.
It takes 3/8 pound to fill one flower pot. Charlie has 5/6 pound of potting soil. How many pots can he dill
Can someone please help me? please
HELP ME NOW :'( I literally need it right now no time to lose! I have an assignment on the book "Fahrenheit 451" and I can choose one. I will let you decide whi
How are the processes of natural selection and artificial selection similar? How are they different?