imaginemath
imaginemath
01-06-2018
Mathematics
contestada
Does anyone know this math problem?
Respuesta :
meowzerpurrpurr
meowzerpurrpurr
01-06-2018
If you were to buy a two day ticket for $68 every 3 weeks for all four seasons then you would spend $1156 overall. By buying a gold pass for $120 for all four seasons you would save $1036. For sure get the Gold Pass no questions asked.
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 71+ )
Otras preguntas
How do u answer 3(x+2)=x-18
How do you solve x²-10x+9=0 by completing the square?
The square of a certain negative number is equal to 5 more than one half of the number what is the number
A candy distributor needs to mix a 10% fat-content chocolate with a 40% fat-content chocolate to create 100 kilograms of a 16% fat-content chocolate. How many k
shayla says that one kilometer is equal to one million millimeters. is She correct? explain why?
area is 320 square feet width is 4/5 length
which fraction shows 32/48 in simplest form
A 36-tooth gear turns three times. It is connected to a 12-tooth gear. How many times does the 12-tooth gear turn?
The square of a certain negative number is equal to 5 more than one half of the number what is the number
shayla says that one kilometer is equal to one million millimeters. is She correct? explain why?