avpjecfii3
avpjecfii3
04-02-2021
Mathematics
contestada
What’s the answer? I’m very confused !
Respuesta :
lbullins77
lbullins77
04-02-2021
Answer:
12 units
Step-by-step explanation:
3+3+3+3=12
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 37+ )
Otras preguntas
Which unit rate is the lowest price per ounce? Choice A: 25 ounces of potato chips for $3.49 Choice B: 40 ounces of potato chips for $4.79
What are the factors of x2 – 4x – 5? Check all that apply.
what is the quote which cannot be attributed to the pictured former leader of Uganda
A right triangle has a 50 degree angle. The hypotenuse is 10 cm long. To the nearest tenth, what is the length of the side opposite the 50 degree angle?
Which of the following countries is not directly situated next to a sea or ocean
Which of the following is the closest translation of hemos trabajado? We worked. We have worked. We were working. We used to work. Which language is not an offi
2/3 gallon of lemonade and plans to share it equally among 4 friends. how much lemonade will each friend get?
Which number sentence is true? A. 3(p-q) = 3(q-p) B. 3 + (p x q) = (p x q) + 3 C. (3 + p) - q = 3 + (p -q) D. 3 ÷ (p + q) = (p + q) ÷ 3
What was the major purpose behind the warsaw pact??
MATH HELP PLEASE? Find the mode of the following data set. A.) 2 B.) 5 and 6 C.) 62