jadagaming7 jadagaming7
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

HELP ME PLEASE THIS IS FOR A GRADE AND THIS IS ALL I NEED!!!

HELP ME PLEASE THIS IS FOR A GRADE AND THIS IS ALL I NEED class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-12-2020

Answer:

1. 12 bottles would cost $24.

2. The ratio is 1:2,  1 bottle to $2.

3. For each additional bottle of water I purchase, the price will go up by $2.

May I have brainliest please? :)

Answer Link

Otras preguntas

how are we supposed to solve this question!?​
What number must each side of the equation 2/3x = 16 bw multiplied by to produce the equivalent equation x = 24?
Do you think that every substance can be separated physically or chemically into other substances? Explain your answer.HELP ME PLZ!!!I'M CRYING RIGHT NOW!!!
What is the solution of ? x = 2 x = 3 x = 2 or x = 3 no solution.
If the velocity of a car changes from 20 meters per second (m/s) to 60 m/s in 4 seconds, what is the acceleration over that 4 second period? m/s2
SOMEONE HELP ASAP!!A4 cm x 6 cm rectangle sits inside a circle with radius of 11 cm, What is the area of the shaded region? Round your final answer to the neare
As a liquid boils at its normal boiling point, its temperature.
Can someone help me with this please
GUYS HELP ME PLEASE. MY TEACHER IS GONNA KILL ME IF I DONT SOLVE THIS RIGHT. Write the election configuration (H, Al, S, CI, Ni)
Can I get some help we just started this today